• O Instytucie

  Logo IITiS PANInstytut Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk (IITiS PAN) jest instytutem naukowym, którego działalność naukowa koncentruje się w dziedzinie technologii informatycznych. Instytut zajmuje się również szkoleniem personelu technicznego i naukowego na zaawansowanym poziomie i obie inicjuje i uczestniczy w projektach mających na celu rozwój innowacyjnego sektora komercyjnego. IITIS PAN bierze udział w realizacji misji Polskiej Akademii Nauk w zakresie promocji, integracji i upowszechnianiu polskiej nauki.

 • Mówca: 

  Rafal Demkowicz-Dobrzanski
  07/12/2016 - 12:15

  In atomic clocks, the frequency of a local oscillator is stabilized based on the feedback signal obtained by periodically interrogating an atomic reference system...

 • Mówca: 

  Beata Bylina, Jarosław Bylina
  30/11/2016 - 12:00

  Zagnieżdżone pętle pojawiają się bardzo często w problemach numerycznych. Celem niniejszej prezentacji jest pokazanie różnych strategii zrównoleglania takich pętli na nowoczesnych architekturach -- jak Intel Xeon oraz Intel Xeon Phi.

 • Mówca: 

  Mariusz Słabicki
  15/11/2016 - 11:00

  Celem badań w pracy pt. "Metody lokalnej rekonfiguracji sieci komórkowych" było opracowanie nowej metody zmiany konfiguracji stacji bazowych w sieci komórkowej LTE.

 • Mówca: 

  Ivanna Droniuk
  03/11/2016 - 11:00

  Funkcje Ateb powstały jako odwrócenie niepełnych funkcji Beta, stąd ich nazwa.

 • Mówca: 

  Paweł Foremski
  09/11/2016 - 12:00

  Seminarium poświęcone będzie prezentacji systemu Entropy/IP, który pozwala na odkrywanie i wizualizację struktur adresacyjnych w sieciach IPv6 na podstawie zaobserwowanych zbiorów aktywnych adresów.

Strony