Pokaz slajdów

Pokaż obrazy z tego wpisu w bloku Slideshow

Miło nam poinformować, iż w ostatnim tygodniu odbyły się dwie obrony doktorskie naszych młodych pracowników naukowych.

W dniu 3 marca 2023 odbyła się publiczna obrona doktorska Mateusza Żarskiego, który przedstawiał swoją pracę Wizja Komputerowa i Transfer Learning w Inspekcjach Betonowych Obiektów Mostowych przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Marka Salamaka. Rozprawa ta była przygotowana w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W dniu 24 kwietnia 2019 odbyła się publiczna obrona doktorska naszego pracownika, Michała Romaszewskiego. Na wniosek recenzentów obrona zakończyła się przyznaniem stopnia doktora nauk techniczny z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy!

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki pierwszego konkursu TEAM-NET. Dofinansowanie na łączną kwotę blisko 18 mln zł otrzymało konsorcjum CFT, IITiS, UJ.

Trzecie zebranie Środowiskowego Seminarium Informatyki odbyło się dnia 8 pażdziernika 2018 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, ul. 75 Pułku Piechoty 1a, http://www.smcebi.us.edu.pl/. W ramach seminarium prof. Sebastian Deorowicz z Instytut Informatyki, Politechnika Śląska przedstawił wystąpienie Problem rozmiaru danych z eksperymentów genomowych.

Serdecznie zapraszamy na drugie zebranie Środowiskowego Seminarium Informatyki, na którym Pan mgr inż. Konrad Jałowiecki oraz Pan Profesor Jerzy Dajka z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego przedstawią referat pt. "Kwantowe wyżarzanie problemów optymalizacyjnych - głównie, choć nie tylko".

Drugie zebranie Środowiskowego Seminarium Informatyki odbędzie się 14 maja i jest organizowane przez Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

Dwupoziomowa optymalizacja związana z twierdzeniem Bella

Prelegent: 

Jacek Aleksander Gruca, Uniwersytet Gdański

Data: 

18/04/2018 - 13:15

Abstrakt: 

Podczas seminarium zostaną podsumowane badania nieklasycznych własności stanów kwantowych. W tym celu stosujemy metodę, która polega na połączeniu programowania liniowego z optymalizacją nieliniową. Metodę wykorzystujemy do wyznaczenia granic klasycznego opisu (lokalnego i realistycznego) popularnych rodzin wielocząstkowych stanów kwantowych.

W dniu 26 stycznia 2018 roku odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej Konrada Połysa, zakończona nadaniem mu stopnia doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka. Serdecznie gratulujemy!

Koncepcja zapewniania jakości transmisji w sieciach komputerowych z wykorzystaniem metod agentowych w środowisku zdecentralizowanym

Prelegent: 

Dariusz Żelasko

Data: 

16/01/2018 - 10:00

Abstrakt: 

W ramach seminarium zaprezentowana zostanie koncepcja zapewniania jakości transmisji w sieciach komputerowych z wykorzystaniem systemu wieloagentowego. Wykorzystanie tego typu systemu pozwoli uzyskać rozwiązanie zdecentralizowane tzn. takie, w którym nie występuje centralny kontroler.

Zagadnienia związane z projektem H2020: Secure and Safe Internet of Things (SerIoT)

Prelegent: 

Mateusz Nowak, IITIS PAN

Data: 

10/01/2018 - 13:00

Abstrakt: 

1 stycznia 2018 rozpoczął się projekt europejski H2020: Secure and Safe Internet of Things (SerIoT). Projekt jest realizowany przez konsorcjum 15 partnerów. Koordynatorem naukowym projektu SerIoT jest profesor Erol Gelenbe, a IITiS jest jednostką koordynującą projekt. Prezentacja dotyczy wybranych zagadnień związanych z tym projektem.

Miło nam poinformować, iż Dyrektror ds. Naukowych naszego Instytutu, prof. Jerzy Klamka, został wyróżniony nagrodą Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia naukowe. W dni dzisiejszym odbyła się w naszym Instytucie krótka uroczystość z udziałem laureata. Uczestniczył w niej również Dyrektor IICH PAN, prof. Krzysztof Warmuziński.

Oficjalna informacja o przyznaiu nagrody znajduje się na stronie Premiera.

Strony

Subskrybuj RSS - Pokaz slajdów